Słoneczna perła Portugalii – Algarve i jej najpiękniejsze plaże

30.8.19


Leniwy wypoczynek na plaży, spacery po skalistych wybrzeżach i klifach oraz urocze uliczki pełne kawiarni i restauracji. Ta południowa część Portugalii cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, mało tego – to najbardziej słoneczna część Starego Kontynentu. Algarve to przede wszystkim przepiękne plaże.

Praia da Marinha (Fot. Materiały Prasowe)


Praia da Marinha
Plaża, która została uznana za jedną z 10 najpiękniejszych w Europie według przewodnika Michelin oraz za jedną ze 100 najpiękniejszych na świecie. Słynie z pięknych, wysokich klifów, złocistego piasku oraz najczystszej wody. Praia da Marinha to także zbiór mniejszych plaż ukrytych za nawet 30-sto metrowymi klifami, na które można się dostać tylko od strony oceanu. Często możemy ją podziwiać w spotach reklamowych, ale to chyba już nikogo nie dziwi.

Ponta da Piedale (Fot. Materiały Prasowe)

Ponta da Piedade – Przylądek Miłosierdzia
W 2014 roku przez Forbes.pl ogłoszona najpiękniejszą plażą na świecie, po dziś dzień przyciąga niezmiennie tłumy turystów. Wyżłobione kamienne groty i łuki można podziwiać rejsem z żaglówki lub łodzi wypływającymi z pobliskiego miasta Lagos. Oczywiście można tam też się dostać drogą lądową, choć nie należy ona do najłatwiejszych. Od strony latarni morskiej należy przejść stromymi schodami wykutymi w zboczach. Najbardziej polecane jest podziwianie malowniczych skał i klifów z motorówki.

Praia de Cacela Velha (Fot. allaboutportugal.pt)

Praia de Cacela Velha
50 km na wschód od Faro znajduje się prawdziwie bajeczna Portugalia, zwana również Praia da Fabrica. Na tle maleńkiej, sennej wsi Cacela Velha, spotkacie garstkę plażowiczów i kilku rybaków. Jest to wprost idealne miejsce dla tych, którzy marzą o takiej perełce niemalże na wyłączność. Kilka lat temu hiszpański Conde Nast Traveler ogłosił ją jedną z najpiękniejszych plaż.

Praia da Falesia (Fot. Materiały Prasowe)

Praia da Falesia
Spacer po Praia da Falesia w Albufeira powinien usatysfakcjonować każdego  kto, zamiast wygrzewania się w słońcu,  w ten sposób lubi ‘plażować’. Plaża ta ma niemalże 8 kilometrów  - 8 kilometrów złocistego piasku wzdłuż równie długiego, wysokiego, złocisto białego klifu z jednej strony, oraz Oceanu Atlantyckiego z drugiej. Dostać się tam możemy dość łatwo, ponieważ mamy tam schody i windę dla tych bardziej zmęczonych.

You Might Also Like

0 komentarze

POLECANY POST

Jak kupować w SECOND - HAND'ACH?

Second - handy, lumpeksy, ciucholandy - ile razy znalazłam tam coś idealnego dla siebie? Cóż... Większość rzeczy kupiłam tam. Ba! W...