Pierwsze wrażenie - Jak je zbudować?

2.3.18Jak zapewne każda z Was słyszała, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dlaczego? Kilka pierwszych sekund ma ogromny wpływ na to jak nas będą postrzegać przez kolejne dni, miesiące, lata.

Jeżeli nowo poznana osoba sprawia wrażenie oschłej, kolejne jej czyny oraz każda reakcja będą mniej pozytywnie przez nas odbierane. Zupełnie inaczej będziemy oceniać zachowanie osoby, która w tych kilku, pierwszych sekundach była uśmiechnięta i wyprostowana.
Zapytacie dlaczego o tym piszę? Cóż... Mówi się o tym, ale wciąż mnóstwo osób nie przywiązuje do tego uwagi.
JAK ZBUDOWAĆ PIERWSZE DOBRE WRAŻENIE?


1. Pamiętaj, by Twój strój był czysty i wyprasowany

 Banał? Wcale nie! Wciąż widuję mnóstwo dorosłych osób, które popełniają ten błąd!  
Kobiecie nie pomoże szpinak między zębami (mi się to zdarzyło!!!😂) przy pierwszym spotkaniu, jak i mężczyźnie białe skarpety i ortalionowe dresiki.
Oczywiście nie popadajmy w paranoję na punkcie wyglądu, ale...  w internecie mamy tysiące (jak nie miliony) rad na temat odpowiedniego stroju do pracy, na randkę czy też na imprezę.
2. Uśmiech, proszę!

Przy pierwszym spotkaniu liczą się sekundy, uśmiechnij się! Zostaw problemy za sobą, a jak masz gorszy dzień, popraw sobie humor! 
Moim sposobem na poprawę nastroju przed ważnym spotkaniem jest słuchanie wesołej muzyki albo śpiewanie. Tak! Śpiewanie! Chodzę sobie po mieszkaniu i śpiewam, a kiedy to robię, wywołuję u siebie endorfiny. 
Co jeszcze? Ćwiczenia. Kilkanaście minut ćwiczeń wystarczy na lepsze samopoczucie. 
Oprócz tego pomalowane, zadbane paznokcie. Tak, można się śmiać! Nawet mój chłopak mówi: ,,Pomaluj sobie paznokcie, wtedy jesteś bardziej zadowolona!"
3. Zbadaj środowisko

Jeżeli masz wcześniej umówione spotkanie, dlaczego się do niego nie przygotujesz? Chyba warto wykazać się inicjatywą i chociaż minimum zainteresowania? Tym samym wpłyniesz na swoją pewność siebie. No halo?! Czyż nie czujesz się lepiej, mając możliwość w jakiś sposób zaimponowania nabytą wiedzą? Ja bardzo! Poczytaj, przygotuj dokumenty i w drogę!
4. Nie ignoruj mowy ciała

Niby niewiele, ale jednak ważne. Sposób, w jaki powitasz się z nowo poznaną osobą wpływa na to jak zostaniesz odebrana. Pamiętaj o pogodnym wyrazie twarzy i uścisku dłoni. Uściśnij dłoń pewnie ale i pozostaw przestrzeń dla rozmówcy, postaraj się wyczuć sposób w jaki druga osoba chce się z Tobą powitać. 
Oprócz tego, pamiętaj o otwartej pozycji ciała. Niech Twoja sylwetka będzie wyprostowana i pozwól sobie na gestykulacje (ale może nie jak te w niemych filmach 😂).
5. Bądź najlepszą wersją samej siebie!

Może i wyda się Wam to dziwne, ale warto mieć w sobie coś z dziecka! Dzieci nikogo nie udają, są szczere i naturalne. Dzięki temu wszystkiemu, są one bardziej lubiane i pozytywniej postrzegane... Chyba, że od razu krzyczą i nas kopią! A tak poważnie - pracuj nad tym co w Tobie dobre, bo nad tym warto, oraz bądź naturalna. ❤️ 
Pierwsze wrażenie to zaledwie kilka sekund, a czasu nie da się cofnąć. Oczywiście, można postarać się odmienić zły urok takiego wrażenia, jednak jest on świetną podstawą do budowania pozytywnej relacji.
Najważniejsze jednak - bądź najlepszą wersją samej siebie! 
MĘSKA, BIAŁA, BAWEŁNIANA KOSZULA - nie moja ;)
WEŁNIANE SPODNIE W KRATKĘ - zakup z second-handu za mniej niż 10 zł
TOREBKA - Paco z second-handu za 20zł
OKULARY - zerówki (lansik) za jakieś 5 zł
KOLCZYKI - kupiłam milion years ago w jakimś sklepie w Lęborku

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Masz całkowita racje, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne a często nie zwracamy na to uwagi. Najgorsze, że ciężko je potem poprawić, dlatego warto się przygotować. Bardzo cenne rady :)
  (Zapraszam na http://pracownia-kotolaka.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 2. Post jak najbardziej pomocny. U mnie z pierwszym wrażeniem zawsze jest tak, że muszę coś zepsuć i z tego chyba już nawet słynę.
  Wszystko po tym może iść idealnie, ale ten moment poznania zapada w pamięć.


  Pozdrawiam, Alternatywnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahah nie tylko Ty tak masz! Każdemu się zdarza! :D Ale za to idziesz przebojem przez świat! :D

   Usuń
 3. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz :)
  Odkąd pamiętam zawsze wyznawałam zasadę, że nie muszą to być markowe ubrania, ważne żeby wyglądać schludnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście pierwsze wrażenie jest najważniejsze :)I jak napisała koleżanka, ważne żeby wyglądać schludnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. to prawda, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne

  OdpowiedzUsuń

POLECANY POST

Jak kupować w SECOND - HAND'ACH?

Second - handy, lumpeksy, ciucholandy - ile razy znalazłam tam coś idealnego dla siebie? Cóż... Większość rzeczy kupiłam tam. Ba! W...