Wrocław - Miasto Pączków i Krasnali

26.2.18


Pączki, pączki, pączki... Jeszcze nigdzie w polskim mieście nie widziałam tylu pączkarni! Oczywiście trochę podjadłam... Nie żałuję!

Do Wrocławia pojechałam odpocząć i spędzić miło czas z moim chłopakiem... Btw. czy chłopak to odpowiednia forma dla dojrzałego mężczyzny?

Miasto pozytywnie mnie zaskoczyło! Jest naprawdę piękne! W trakcie tego pobytu skupiliśmy się na Starym Mieście i okolicach, ale i tak - szczególnie na sobie. Stąd też, postanowiliśmy, że kiedyś jeszcze tam wrócimy, by móc zobaczyć więcej.

Głównie spacerowaliśmy i... jedliśmy. Przecież nie będę niczego udawać! Byliśmy nawet na wieży jakiegoś kościoła, którego nazwy nie pamiętam, by móc popatrzeć sobie na panoramę miasta.

To, co z polecanych punktów zaliczyliśmy, to również Panorama Racławicka. Warto!
Oprócz tego całe Stare Miasto, jakieś trzy pączkarnie, cukiernie, restauracje oraz mleczny bar. Aj! No i dobrze, że tych krasnali jest tak dużo, mogę powiedzieć, że jednak coś widziałam!

Polecam Wam restaurację MANGO MAMA! Pyszna, orientalna kuchnia, bardzo mili kelnerzy, dobra muzyka i świetny wystrój. Czego chcieć więcej?
Ja zamówiłam jako przystawkę frytki z batatów, Jungle Curry z tofu oraz koktajl (którego nazwy nie pamiętam, ale smak tak). Mój kompan, tej niezwykle fascynującej podróży, zadowolił się pakorą (smażone ziemniaki, kalafior i cebula w cieście z cieciorki z sosem miętowym) oraz curry z kurczakiem (rzadko ma okazję, będąc ze mną, jeść mięso).

Pączki jak to pączki - słodkie! Nie polecę więc Wam konkretnej pączkarni, bo nie skupiałam się na ich nazwach ale na tym, który smak wybrać!

Oprócz tego musicie koniecznie odwiedzić cukiernię Nanan! Nie dość, że wszystko wygląda i smakuje cudnie, to wnętrze jest... Różowe!!! Tak, różowe! 

Gdy jestem w nowych miejscach, staram się jak najwięcej zobaczyć i dlatego właśnie jeszcze wrócę do Wrocławia.

Choć nie ukrywam, że miło czasem mieć taki wyjazd, podczas którego się odpoczywa i nigdzie się nie musimy spieszyć, prawda?

 
 You Might Also Like

2 komentarze

  1. Uwielbiam Wrocław, naprawdę piękne miasto i idealnie nadaje się do takich wyjazdów bez pośpiechu, żeby odpocząć.

    OdpowiedzUsuń

POLECANY POST

Jak kupować w SECOND - HAND'ACH?

Second - handy, lumpeksy, ciucholandy - ile razy znalazłam tam coś idealnego dla siebie? Cóż... Większość rzeczy kupiłam tam. Ba! W...