Albufeira - Pizza, Pasta & Sunny Pearl Of Portugal

14.12.17
Are you a foodie? I did not have any good foodie experiences in the city. Sorry. 
Still, I found something else there - beautiful beaches. 


I would say that Albufeira is a pretty romantic place but it is full of stalls with cheap souvenirs and clothes. I was looking for some restaurants or even foodtrucks with traditional food but I could not find. Okay, I was there out of season but even residents of the city were saying that this part of Portugal is the worst for foodies. Everywhere I saw Pizza & Pasta signs. But let's not talk about that! 

I had the opprtunity to stay in Pine Cliffs Hotel, a Luxury Collection Resort in Albufeira. 
All staff were very friendly and hospitable what makes hotels wonderful. 
Unfortunately, I did not use the charms of the hotel such as a golf course or swimming pools. For me, and the second person, the most important was sightseeing. However, it was nice to come back to a beautiful room after a long day.

In Albufeira we could admire really wonderful nature. I have never seen more beautiful beaches before in my life. I do not know how to describe this, you gotta see it!

I am very greatful that I could see so many wonderful places!

***

Jesteś smakoszem? Hmm... Cóż... Nie doznałam w tym mieście żadnych dobrych "jedzeniowych" doznań. Sorry.
Mimo to, zobaczyłam coś przepięknego - plaże.

Powiedziałabym, że Albufeira jest całkiem romantycznym miejscem, ale nie jest. Jest tam pełno straganów z tanimi pamiątkami i ubraniami (trochę jak na Nadmorskiej w Łebie). Szukałam jakiś restauracji lub foodtruck'ów  z tradycyjnym jedzeniem, ale na próżno. Okay, byłam tam już poza sezonem ale nawet mieszkańcy mówili, że ta część Portugalii jest najgorsza pod względem jedzenia. Wszędzie widziałam szyldy z napisami "Pizza & Pasta". Ale mniejsza o to!

Miałam możliwość być gościem w Pine Cliffs Hotel, a Luxury Collection Resort w Albufeirze. 
Wszyscy pracownicy byli bardzo życzliwi oraz gościnni, co czyni hotele pięknymi! 
Niestety, nie korzystałam z uroków tego miejsca takich jak pole golfowe czy też baseny. Dla mnie, i dla mojego kompana, ważniejsze było zwiedzanie. Mimo to, miło było wrócić do pięknego pokoju po długim dniu. 

W Albufeirze mogłam podziwiać wspaniałą naturę. Jeszcze nigdy w życiu nie widziałam piękniejszych plaż. Nie wiem nawet jak to opisać - to trzeba zobaczyć!

Jestem bardzo wdzięczna za to, że mogłam już zobaczyć tyle cudownych miejsc!
 


   You Might Also Like

1 komentarze

  1. Bardzo piękne zdjęcia! Uwielbiam tego typu widoki! Podobały mi się od zawsze. Zamiast jeansowej koszuli może cienka bluza z zoio byłaby dobrym rozwiązaniem? Ogólnie mam nadzieje, że wyjazd bardzo udany?! Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

POLECANY POST

Jak kupować w SECOND - HAND'ACH?

Second - handy, lumpeksy, ciucholandy - ile razy znalazłam tam coś idealnego dla siebie? Cóż... Większość rzeczy kupiłam tam. Ba! W...