FIT RAFFAELLO

19.2.19
FIT RAFFAELLO


 Uwielbiam zapach kokosa, wodę z kokosa, a olej kokosowy ma u mnie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Tyle jest go wokół mnie, że naszła mnie ogromna chęć na jakąś słodycz z jego dodatkiem! 😊
 Jako, że żyjemy szybko i mamy ograniczony czas, postawiłam na coś bardzo łatwego w przygotowaniu - Fit Raffaello! Ja zabrałam je w pudełku do pracy dla ludków (oraz siebie oczywiście), z którymi miałam przyjemność wtedy pracować oraz dla grupy znajomych.

Składniki:
  • 100g kaszy jaglanej
  • mleko kokosowe
  • 4 łyżki wiórków kokosowych plus trochę do obtoczenia
  • pół banana
  • migdały
Przygotowanie:

Na początku kaszę jaglaną należy przelać dwa razy wrzątkiem, a migdały nim zalać i odstawić na ok. 15 minut. Zabiegi te są bardzo pomocne - pozbywamy się goryczy z jagła oraz konserwantów lub/i innych kosmicznych substancji, w których przechowywane były migdały.

Kaszę gotujemy razem z mlekiem kokosowym w garnuszku (dwa razy więcej mleka, może być też zwykle mleko lub woda) do momentu aż się w nią wsiąknie. Do ostudzonej  jaglanki dodajemy banana, 4 łyżki wiórków kokosowych i wszystko blendujemy. Z otrzymanej masy formujemy kuleczki, do których wkładamy migdał i obtaczamy je we wiórkach kokosowych. Również - raz migdały zmieliłam i dodałam do masy.
Uformowane super, kokosowe kule chowamy do lodóweczki na przynajmniej kilkanaście minut. 😁
Na koniec pamiętaj by nie zapomnieć podzielić się z innymi! 🙄🤗
You Might Also Like

0 komentarze

POLECANY POST

Jak kupować w SECOND - HAND'ACH?

Second - handy, lumpeksy, ciucholandy - ile razy znalazłam tam coś idealnego dla siebie? Cóż... Większość rzeczy kupiłam tam. Ba! W...